Družstvá

V rámci klubu pracujeme s mládežou na úrovni  troch vekových kategorií.

Družstvo "skupina C" ( 5 - 7 rokov)

Do tohto družstva k nám prichádzajú deti, vo veku približne 5 rokov (výnimočne aj mladšie). Deti sú v danom družstve približne 2 roky. Našim cieľom je, aby dieťa nadobudlo pozitívny vzťah k športu. Počas týchto dvoch rokov sa deti učia základným pohybovým zručnostiam – chôdza, beh, držanie tela, dýchanie, základy gymnastiky, atletiky a samozrejme základy lyžiarskej techniky.

Tréningová príprava začína na začiatku mája všeobecnou kondičnou prípravou, ktorá prebieha dvakrát do týždňa. V čase letných prázdnin majú deti voľno. Príprava pokračuje od konca augusta dvomi kondičnými tréningovými jednotkami v týždni. V zimnom období trénujeme dvakrát v týždni na lyžiach a jedenkrát v telocvični.

Družstvo "skupina B" ( 7 - 9 rokov )

V tomto družstve sa v období ďalších dvoch rokov, deti zdokonaľujú v pohybových a lyžiarskych zručnostiach. V danom období ich zručnosti ďalej podporujeme rozšírenými tréningami o cyklistiku, inline, strečingovými a uvoľňovacími cvičeniami, či základmi posilňovania s vlastným telom.

Tréningová príprava začína na začiatku mája všeobecnou kondičnou prípravou, ktorá prebieha dvakrát do týždňa. V čase letných prázdnin majú deti voľno. Príprava pokračuje od konca augusta dvomi kondičnými tréningovými jednotkami v týždni. V zimnom období trénujeme trikrát v týždni na lyžiach a jedenkrát v telocvični.

Deti v tomto družstve zdokonaľujú svoje lyžiarske zručnosti vo voľnej jazde a tiež v obrovskom slalome. Postupne, tri až štyrikrát počas zimy absolvujú prvé  lyžiarske preteky.

Družstvo "skupina A" ( 9 - 15 rokov )

Do družstva skupiny A deti prestupujú približne v deviatich rokoch. Tréningová príprava začína v máji a prebieha celoročne. V máji pretekári absolvujú pobytové sústredenie na rakúskom ľadovci Stubai, následne prebieha všeobecná kondičná príprava štyri až päťkrát v týždni.

V rámci všeobecnej  prípravy prechádzajú naši pretekári širokou paletou športov. Základom je atletika, gymnastika, cyklistika, plávanie, inline – všeobecné + podobné cvičenia, kde nacvičujeme jazdu po spádnici a taktiež jednoduché slalomy. Samozrejmosťou sú športové hry: futbal, florbal, volejbal, či vybíjaná, tiež turistika, paddleboard a vodné lyže.

Väčšia časť prípravy prebieha v domácom prostredí. Využívame priľahlé lokality, ktoré poskytujú kvalitné možnosti rozvoja pohybových zručností našich pretekárov (atletický areál Zarevúca, Hrabovská dolina, Čutkovská dolina, Gothal, Malinô Brdo, atď.)

V priebehu roka absolvujú deti tiež pobytové sústredenia v slovenských lokalitách Štiavnické vrchy – Počúvadlo (cyklistika, paddleboard), Piešťany (vodné lyže), Belianske Tatry, Slovenský raj. Pri zahraničných sústredeniach využívame destinácie Ugljan v Chorvátsku a na lyžiarsku prípravu dochádzame na rakúsky ľadovec Stubai – v mesiacoch máj a november.

V zimnom období, trénujeme väčšinou v domácom stredisku na Maline Brde. Rozsah tréningu:  štyri až päťkrát v týždni.  Naši pretekári absolvujú preteky Slovenského pohára žiakov a pred žiakov. Taktiež pretekáme na Pohári Liptova.

Prečo si vybrať práve nás?

Máme viac než 30 ročné skúsenosti s výchovou mladých pretekárov.

S Vašimi deťmi to naozaj vieme. Príďte a presvedčte sa sami.

Darujte nám 2 %

Ako každý rok, prosíme o darovanie 2% z vašich daní pre náš Lyžiarsky klub Ružomberok